TECH. PALAIKYMAS

KLAMPIŲ SKYSČIŲ IŠŠŪKIAI

KLAMPIŲ SKYSČIŲ IŠŠŪKIAI

Lėtas, tirštas, klampus arba tankus? Bet kuris iš šių žodžių gali būti naudojamas apibūdinti didelės klampos skysčiui. Tiek pumpuojant tirštas alyvas, limpantį medų ar aviečių džemą su gabaliukais, didelis dėmesys skiriamas sklandaus gamybos proceso užtikrinimui.

Žinojimas kaip pumpuoti ir tvarkyti klampius skysčius ir kokius siurblius jiems naudoti, suteikia keletą privalumų:

 • Mažesnės gamybos prastovos

 • Išlaidų taupymas

 • Ilgesnis siurblio tarnavimas
     
 • Minimalūs produkto išsilaistymai ir pratekėjimai
     
 • Energijos taupymas
     
 • Pagerinta produktų kokybė

Šie privalumai reiškia, kad padarius protingą pasirinkimą, turėsite aukštos kokybės gamybos procesą.

KONFIGŪRACIJA – ŠTAI KAIP TURITE GALVOTI

Klampūs skysčiai turi vieną bendrumą: jie yra tiršti. Tačiau skirtingi skysčiai skiriasi įvairiais aspektais ir dėl to siurblio savybės turi atitikti skysčio charakteristikas. Pavyzdžiui, džemas gali turėti gabaliukų, kurių membraninis siurblys negali pumpuoti, tačiau kumštelinis siurblys lengvai susitvarko.

Priklausomai nuo pumpuojamo skysčio, parenkant siurblio parametrus ir medžiagas, reikia įvertinti keletą faktorių. Reikia įsitikinti, kad siurblys lengvai praplaunamas, kad nebūtų susimaišymo tarp skirtingų skysčių ir kad po naudojimo lengvai išsiplautų.

Siurblio našumas turi būti pakankamas specifinių skysčių pumpavimui. Tai reiškia, reikia pasirinkti siurblį su pakankamu slėgiu, greičiu ar galia, kad efektyviai pumpuoti klampų skystį.

Siurblio konstrukcijoje naudojamos medžiagos taip pat labai svarbus faktorius pumpuojant klampius skysčius ekonomiškai pagrįstu būtu. Pavyzdžiui, klampiems skysčiams turi būti naudojamos medžiagos atsparios dilimui ir erozijai.

Ne tik klampūs skysčiai reikalauja specializuotų skysčio sprendimų sėkmingai gamybai. Kiti neklampūs skysčiai, tokie kaip alkoholis arba pienas, taip pat reikalauja techninių sprendimų specialioms aplinkoms arba charakteristikoms, tokioms kaip ATEX arba siurblio pagaminto iš higieninių medžiagų.

LENGVAI PILSTYKITE TIRŠTUS SKYSČIUS

Klampių skysčių pumpavimui reikia įvertinti kokį siurblį pasirinkti. Štai siurbliai kurie lengvai susitvarko su klampumu:

 • Peristaltinis siurblys. Jūsų draugas kai norite skysčius pumpuoti švelniai ir pagal aukščiausius reikalavimus.
 • Kumštelinis siurblys. Tiems kuriems reikia didelio našumo, galimybės pumpuoti su dalelėmis ir tolygaus srauto.
 • Membraninis siurblys. Siurblys kuris yra savisiurbis, atsparus dilimui, pagamintas su lanksčiomis medžiagomis ir lengvai plaunamas.
 • Sliekinis siurblys. Akivaizdus pasirinkimas tiems kuriems reikalingas savisiurbis siurblys, galimybė pumpuoti skysčius su didesnėmis dalelėmis ir plaušais ir galimybe reguliuoti srautą.
 • Dviejų sraigtų siurblys. Multi-industrinis siurblys, duodantis tolygų srautą be pulsacijų.

Šie siurbliai turi daugiau ypatybių, nei vien čia sužinojote, o kai kurie iš jų turi visiškai unikalių funkcijų. Jeigu norite sužinoti daugiau apie klampius skysčius ir sprendimus kurie atitiktų jūsų specifinius poreikius, susisiekite su mumis

Apie Tapflo. Tapflo Grupė yra nepriklausoma šeimos kompanija, pneumatinių membraninių siurblių, išcentrinių siurblių ir kitų skysčio įrengimų gamintojas Europoje ir pasaulinis tiekėjas. Tapflo atstovaujama savų atstovybių 30 šalių ir daugiau kaip 45 šalyse esančių nepriklausomų platintojų.